Регламент
  • Реєстрація

12283044 952157764865313 1801291909 n

РЕГЛАМЕНТ

чемпіонату України з баскетболу

серед юнацьких команд -

Всеукраїнська Юнацька Баскетбольна Ліга

(ВЮБЛ)

2015/2019 рр.

 

ГЛАВА Ι.  ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ

1. Цілі і завдання заходу

  Чемпіонат України з баскетболу серед юнацьких команд – Всеукраїнська ЮнацькаБаскетбольна Ліга (далі – ВЮБЛ) проводиться з метою:

- формування здорового способу життя та залучення молоді до регулярних занятьфізичної культури і спортом;

-подальшого розвитку і популяризації баскетболу серед юнацтва;

-підвищення індивідуальної майстерності юних баскетболістів;

- підвищення рівня суддівства;

визначення    кращих    команд,   гравців    і   тренерів    чемпіонату   України   серед юнацьких команд (ВЮБЛ);

- селекційного відбору кандидатів у юнацькі збірні команди України;

- рекомендування кращих команд до участі у міжнародних юнацьких змаганнях.

 

2. Строки та місце проведення заходу

Чемпіонат України з баскетболу серед юнацьких команд - Всеукраїнська Юнацька  Баскетбольна Ліга (ВЮБЛ) проводиться щорічно з 20 вересня по 30 червня поточного сезону згідно з календарем змагань відповідної вікової категорії. Місце проведення  заходу визначає директорат чемпіонату.

 

3. Організація та керівництво проведенням заходу

   Загальне   керівництво   підготовкою  та   проведенням   змаган здійснюється Федерацією   баскетболу   України   (надалі   -ФБУ),   Міністерством   молоді   та   спорту України, Міністерством освіти і науки України. Безпосереднє   проведення   змагань покладається на Директорат   чемпіонату,   що  чемпіонату затверджується   Президією   ФБУ. Директорат   здійсню організацію    та   проведення чемпіонату, Кубку та інших змагань з баскетболу в Україні, та має право приймати  рішення відповідно до регламентуючих документів ФБУ.

Адреса:

Спортивна площа, 1, Палац Спорту, Федерація Баскетболу України,

офіс 315, м. Київ, 01001

Реквізити Федерації Баскетболу України

Код  ЄДРПОУ  16485927   р/рахунок № 2600004742    в АБ “Кліринговий дім” в м. Києві      МФО 300647

4. Учасники заходу

4.1. До участі в Чемпіонаті України серед юнацьких команд (ВЮБЛ) допускаютьсякоманди юнаків та дівчат учбових закладів, збірних команд районів, міст, областей, баскетбольних клубів, ДЮСШ, СДЮШОР, УФК, УОР, ліцеїв та інтернатів спортивного  профілю, та ін. дитячо-юнацьких спортивних закладів (ДЮСЗ), що подали офіційну заявку до Директорату.

4.2. Команди (юнаки та дівчата) допускаються до участі в змаганнях за умовою  виконання вимог даного Положення.

4.3. Чемпіонат України серед Юнацьких команд (Всеукраїнська Юнацька  Баскетбольна Ліга) проводиться за віковими групами:

Вікові групи

Ігровий сезон
2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019
Група 
Ю-18
1998 р.н 1999 р.н. 2000 р.н. 2001 р.н.
Група 
А
1999 р.н. 2000 р.н. 2001 р.н. 2002 р.н.
Група 
Б
2000 р.н. 2001 р.н. 2002 р.н. 2003 р.н.
Група 
В
2001 р.н. 2002 р.н. 2003 р.н. 2004 р.н.
Група 
Г
2002 р.н. 2003 р.н. 2004 р.н. 2005 р.н
Група 
Д
2003 р.н. 2004 р.н. 2005 р.н 2006 р.н.
Група 
Є
2004 р.н. 2005 р.н. 2006 р.н. 2007 р.н.
Група 
Міні
2005 р.н. 2006 р.н. 2007 р.н. 2008 р.н.

4.4. До участі в змаганнях кожної вікової групи допускаються гравці, молодші за  віком не більше, ніж на два роки.

4.5. Гравець може бути заявлений в командах різних вікових груп, в т.ч. дорослихкоманд, тільки свого клубу, ДЮСШ та ін., але не більш ніж в двох юнацьких вікових групах та не більше ніж в одній команді однієї вікової групи (змагання серед команд  Дивізіону А та Дивізіону Б однієї вікової категорії є єдиним змаганням команд цього віку). Гравець,   що   заявлений   за   дві   команди   в   поточному   сезоні,   повинен   пройти перереєстрацію та отримати в Директораті нове посвідчення блакитного кольору.

4.6.   Відповідно   до   Регламенту   ФІБА,   перехід   гравців   в   закордонні   клуби можливий тільки після того, як гравець досяг 18 років.

4.7.   Гравці   з   іноземним   громадянством   допускаються   до   участі   в   змаганнях   у складі команд ВЮБЛ згідно з Регламентом ФІБА.

4.8. Якщо гравець, який не досяг 16-річчя, має свідоцтво про народження, що  видане за   кордоном, до   Директорату   необхідно   ще   додати   документ який підтверджує   його  українське   громадянство   (довідка   про набуття   громадянства України, проїзний   документ   або   закордонний   паспорт  дитини,   паспорти   батьків). Якщо   неможливо   підтвердити   українське   громадянство   гравця,   необхідно   буде зробити запит про його реєстрацію до закордонної Федерації та отримати відповідь:

- якщо гравець не був зареєстрований в закордонній Федерації, він буде  допущений до участі в чемпіонаті;

- якщо був зареєстрований в закордонній Федерації, потрібно  виконати процедуру, що прописана нижче в п.4.9. та в п.2.3 чинного Положення про статус баскетболіста ФБУ.

4.9.   Для   того,   щоб   отримати   Листдозвіл   від   Федерації   країни,   де   гравець   був зареєстрований попередньо, ФБУ потрібно зробити запит до закордонної Федерації цієї країни, що можна зробити тільки за умовою наявності листа від клубу/команди,  який хоче отримати цього гравця.

В   листі   до   ФБУ   з   проханням   надіслати   Листзапит   на   гравця   до   закордонної Федерації повинно бути вказано:

·  ім'я та прізвище гравця англійською мовою,

·  назву клубу та країни, де гравець грав попередньо,

·  ім'я та прізвище агента гравця англійською мовою, громадянство агента, номер ліцензії ФІБА агента.

4.10. Склад команди кожної гри – 14 осіб (12 гравців + 2 тренери), що мають посвідчення учасника змагань (паспорт баскетболістаУкраїни).  Під    час    гри допускається присутність у зоні лави команди не більше 2-х осіб, що супроводжуютькоманду, які також повинні мати посвідчення учасника змагань. На кожному окремому турі кількісний склад команди, в т.ч. місцевої, не повинен  перевищувати 18 осіб (14 гравців, 2 тренера, 2 особи, що супроводжують команду, у т.ч. лікар, масажист, керівник команди), у яких є посвідчення учасника змагань.

4.11. Участь команд різних вікових категорій в офіційних міжнародних юнацьких  змаганнях ФІБА є офіційними міжнародними змаганнями.

4.12. Згідно   Регламенту   ФІБА,   для   участі   в   офіційних   міжнародних   юнацьких змаганнях клуби повинні зареєструвати заявочний лист команди в секретаріаті ФБУ.

 

5. Перехід гравця

5.1.  Перехід   гравця   з   одного   клубу   до   іншого  дозволяється   тільки   по   31   січня включно (до 18:00) поточного сезону та не більше одного разу на протязі ігрового сезону.

5.2. До одного клубу на протязі ігрового сезону можуть перейти не більше 3-х  гравців з інших клубів.

5.3. При   переході   в   інший   клуб   або   відрахуванні   із   клубу   на   протязі   ігрового сезону попереднє посвідчення гравця повертається до Директорату.

 

6.  Заявка на участь в змаганнях

6.1. Для участі в змаганнях  до Директорату до 15 вересня   поточного   року подається письмово лист,що підтверджує участь команди в змаганнях, та до 1 жовтня поточного року – поштою, електронною поштою або факсом заявка команди.

6.2. Разом із заявкою   на участь у змаганнях   треба надати листа із бажаними строками прийому  домашнього туру від того клубу/організації, які будуть прийматитур.

6.3. Клуб, що має у своєму складі декілька команд, подає одночасно заявочні листи на кожну команду.

6.4. Іменна заявка команди повинна бути НАДРУКОВАНА.

В   заявці   вказуються:   назва   команди,   місто, список   гравців   в   АЛФАВІТНОМУ порядку (прізвище, ім’я та по батькові, рік і дата народження, ідентифікаційний код гравця, амплуа, № школи, клас, домашня адреса гравця, телефони, перший тренер), і тренерів (прізвище, ім’я та по батькові, рік і дата народження, ідентифікаційний код,домашня адреса (індекс пошти) та телефони (домашні, службові, мобільні). Заявочний   лист   повинен   бути завірений місцевою федерацією баскетболу, міським управлінням з фізичної культури та спорту, директором ДЮСЗ, тренером та лікарем лікарсько-фізкультурного диспансеру.

6.5. Для   участі   в   змаганнях   та   отримання   посвідчення   гравців   (паспорту баскетболіста України) і тренерів ВЮБЛ до 1 жовтня поточного року до Директорату потрібно надати (надіслати поштою) такі документи:

- оригінал заявки команди;

- ксерокопію 1,2,11(12) сторінок паспорта кожного гравця, що має посвідчення,  який досягнув 16-річчя (не пізніше одного місяця із дня народження), у т.ч. напротязі сезону. Без ксерокопії паспорта гравця не буде допущено до змагань,  його посвідчення буде анульоване.

Документи кожного гравця та тренера команди, який отримує посвідчення вперше:

- оригінал та   ксерокопію 1,2,11(12)   сторінок   паспорта   або   свідоцтва  пронародження   гравця. Копія   свідоцтва про   народження   гравця   повинна бути завірена нотаріально. На одному аркуші з ксерокопією паспорта (стор.1) або  свідоцтва   про   народження   повинна   бути   довідка   із міста   навчання   (ДЮСШ, СДЮШОР,   УФК,   УОР, спортивний   ліцей)   про   причетність   гравця   до   цієї організації, на довідку   має бути   наклеєна  фотографія гравця з   печаткою   та підписом директора ДЮСШ (зразок додається);

Фотографії 3х4, що   розбірливо надписані   з   оборотної сторони,     шт.   на кожного гравця не більше 3-х місячної давно-сті, тренера команди;

- Згоду на збір та обробку персональних   даних   кожного гравця, тренера, офіційних осіб,в т.ч.  іноземних (для тих,  хто не здавав у попередньому сезоні).

- Ксерокопії   документів   про   освіту   головного   тренера   та   його помічників, з реквізитами команди, спортивного залу, тренерів команди (домашня  адреса, телефони: домашній, службовий, мобільний, електронна пошта).

6.6. Разом із заявкою на участь в змаганнях для перереєстрації посвідчення усіх  гравців (паспорту баскетболіста України) 2001 р.н. (у 2015 р.), 2002 р.н. (у 2016 р.), 2003 р.н. (у 2017 р.), 2004 р.н. (у 2018 р.) та 2005 р.н. (у 2019 р.) до Директорату до  01 жовтня поточного року потрібно надати (надіслати поштою) фотографії гравців розміром 3х4, що розбірливо надписані з оборотної сторони, 2 шт. на кожного гравцяне більше 3-х місячної давності, та здати до Директорату посвідченнягравців,що надані   раніше.   На   рік   перереєстрації   посвідчення   гравців,   що   надані   раніше,   не   є дійсними з 1 вересня поточного року.

6.7.Гравця не буде допущено до участі в змаганнях, якщо він не може надати до  Директорату   та   мандатної   комісії   всі   необхідні   документи,   або   його   документи оформлено неналежним чином.

6.8. Дозаявка гравця який вже був зареєстрований в ФБУ, можлива за умови, що  на момент дозаявки у команди, згідно календаря змагань, залишається хоча б один тур регулярного чемпіонату.

Дозаявку на допуск та документи гравця, який ще не був зареєстрований в ФБУ,  можливо подати на протязі змагань, але не пізніше ніж 31 березня включно (18:00)  поточного року.

6.9. Якщо у поточному сезоні гравець був зареєстрований у Чемпіонаті України закоманду Суперліги, Вищої ліги, Першої ліги, Студентської ліги, він має право брати участь у фінальному турі ВЮБЛ тільки за умови, що на протязі поточного сезону він  був заграний не менш, ніж у 4-х іграх ВЮБЛ.

6.10.   Кожна   команда   на   протязі   сезону   може   зареєструвати   та   отримати   не більше 24-х посвідчень гравців (паспортів баскетболіста України). Дозволяється   ротація   гравця   із   кількості   24-х,   що   отримали   посвідчення (паспорти баскетболіста України) в поточному сезоні.

 

7. Вибір місця проведення турів змагань

7.1. Місця   проведення   турів   змагань   визначає   Директорат урахуванням географічного розташування міста, зручності під'їзду до нього, наявність зручної й теплої  спортивної   бази   з   роздягальнями   й   гарячою водоюв   душових,   наявність кваліфікованих   суддів   і     суддів-секретарів   місцевої   суддівської  колегії, а також з урахуванням цікавих планів заходів щодо проведення турів, організації та проведеннярізних конкурсів, нагородження кращих гравців ко-манд, створення недорогих, але якісних умов для проживання і харчування   учасників, активного підключення для висвітле-ння змагань ТБ і ЗМІ, організації культурної програми для учасників і т.д.

7.2. Командам, що бажають провести в себе   домашній  тур, разом з заявкою  треба надати листа із бажаними строками прийому туру від свого клубу/організації. Уцьому випадку необхідно додатково вказати:

- місто проведення туру;

- найменування організації, яка буде проводити змагання;

прізвище, ім'я, по батькові особи, безпосередньо відповідальної за організаціютуру, його телефони, факс, електронну адресу;

- фінансові умови розміщення і харчування команд з інших міст;

- найменування спортивної споруди, розміри спортивної площад-ки залу (у випадку, якщо в ньому проводяться ігри чемпіонатуУкраїни серед дорослих команд, характеристики залу не вказуються).

 

8. Виклик команди на участь в змаганнях

8.1. Календар змагань є офіційним викликом на участь у змаганнях, в т.ч. для  участі в попередніх етапах.

8.2. Виклики командам на участь у півфінальних і фінальних турах розсилаються  у відповідні спортивні організації та клуби.

 

9. Підтвердження на участь в змаганнях, переноси ігор

9.1. Після одержання виклику на етап змагань, команда зобов'язана не пізніше  ніж за 7 днів до дати початку туру змагань дати підтвердження про свою участь у  Директорат   і   організацію, що приймає тур   - команду-господаря, повідомивши дату прибуття та чисельний склад делегації.

9.2. Перенос гри або туру можливий за умови письмової згоди всіх учасників та  обов’язковим повідомленням про дату та місце переносу Директорату змагань.

9.3. У випадку, коли команда звернулася з проханням про перенос гри або туру  за   поважної    причини   (в   т.ч. місцевий карантин,хвороба, травми гравців або несприятливі місцеві погодні умови   і   т.п.), і   не   може   дійти  згоди   з   командами-суперницями, дату переносу та місце змагань визначає Директорат.

9.4. Всі   календарні   ігри,   що   перенесені,   мають   бути   зіграні   до   закінчення поточного етапу змагань ВЮБЛ.

 

10. Відмова від участі в змаганнях

10.1.   При   наявності   виклику   на   участь   у   будь-якому   турі     чемпіонату,   але неможливості прибути   на   нього   за якимись   причинами,   команда   повинна   негайно сповістити про це:

- Директорат (письмово по факсу або по електронній пошті);

- організацію, що приймає тур.

10.2. У   випадку   відмови   команди   від   участі     в   півфінальному,   фінальному, перехідному,   відбірному турнірі,   її   місце   займає   команда,   що   буде   визначена Директоратом за спортивним принципом.

 

11.  Документи, які повинні надати команди

11.1. Кожна команда на кожному турі повинна надати мандатній комісії наступні   документи:

- Оригінал заявочного листа команди на даний тур з лікарським допуском, що  має дату проходження медичного догляду та підпис і прізвище лікаря. Термін дії – шість місяців від дня проходження медичного догляду.

Страховий поліс кожного гравця на термін проведення кожного туру змагань;

- посвідчення гравців та тренерів;

- на   першому,   півфінальному,   фінальному,   відбірному   та   перехідному   турах   – оригінал паспорту або свідоцтва про народження гравця.

На фінальний тур:

- ксерокопія довідки з ідентифікаційним кодом гравця та тренера.

 

12. Робота мандатної комісії

12.1. Роботу мандатної комісії на кожному турі змагань очолює головний суддя  (комісар) туру.

12.2. Перелік документів, які розглядає мандатна комісія, наведений у статті 10  даного Положення.

12.3. Мандатна комісія зобов'язана:

12.3.1. Перевірити всі необхідні документи на всіх без винятку гравців команди.   

12.3.2. Визначити гравців, які повинні пропустити чергові ігри через покарання.

12.3.3. Перевірити   дійсність   документів,   представлених   командою,   у   т.ч.   на відповідність заявлених даних, із запрошенням, якщо буде потреба, гравців.

12.4. Мандатна комісія має право:

12.4.1. Не   допускати   гравців   до   змагань   у   випадку   надання   явно   виражених підроблених документів.

12.4.2. Зняти   команду   зі   змагань,   якщо   після   проходження   мандатної   комісії виявлена підробка документів або якщо за команду виступає гравець, що не пройшов мандатну комісію.

12.4.3. Виключити   з   технічної   заявки   гравців,   які   відсутні   або   не   допущені   за якихось причин.

12.5. Головний суддя (комісар) повинен не пізніше, чим за двадцять (20) хвилин  до початку гри перевірити посвідчення гравців та відповідність фото на посвідченнях особистостям заявлених гравців, тренерів, осіб, що супроводжують команду.

12.6. Головний суддя (комісар) повинен скласти протокол про допуск команд і  гравців і доповісти про результати допуску на нараді представників і тренерів команд до початку туру змагань.

12.7. При   відсутності   яких-небудь   документів,   які   зазначені   в   п.   10.1   даного Положення, гравець може бути допущений до участі в змаганнях за узгодженням з Директоратом   при   надходженні відсутніх   документів   у вигляді оригіналу або переданих по факсу (з наступним наданням оригіналу в Директорат). Це положення стосується й команди в цілому.

12.8. Гравці, які заявлені після проведення мандатної комісії туру, допускаються  до участі   в змаганнях   після   перевірки документів.  У  цьому   випадку   їхні   прізвища вносяться додатково до протоколу мандатної комісії про допуск, у технічну заявку  команди та у протоколи чергових ігор.

 

13.  Вимоги до команд

13.1.   Під   час   гри   на   лаві   команди   мають   право   перебувати   тільки   ті   гравці команди,   тренери,   особи,   що   супроводжують   команду,   які   мають   посвідчення учасника Чемпіонату та допущені до гри.

13.2. Ігрова форма повинна відповідати вимогам   Офіційних Правил баскетболу.

 

14. Вимоги до тренерів

14.1. Тренер   та   керівник   організації   команди   несуть   відповідальність,   у   т.ч.   і юридичну, за вірогідність інформації, зазначеної в документах команди й гравців.

14.2. Тренер відповідає за стан здоров'я гравців своєї команди разом з лікарем,  що підписав медичний допуск на заявочному листі команди.

14.3. Тренер   відповідає   за   облік     кількості   технічних   фолів   і   фолів,   які дискваліфікують   гравця,   і   контролюють правильність   виконання   покарання   своїми гравцями.

14.4. Тренери команд, що зустрічаються, зобов'язані напередодні гри обговорити  між собою колір ігрової форми.

14.5. Не   пізніше,   ніж   за   10   хвилин   до   початку   гри,   зазначеного   в   розкладі, тренери обох команд повинні підтвердити свою згоду із прізвищами та відповідниминомерами членів команди, прізвищами тренерів, розписуючись у протоколі гри. У той же час вони повинні вказати 5 гравців, які почнуть гру. Тренер команди А першим  надає цю інформацію.

14.6. Тренер   і   помічник   тренера   повинні   бути   присутніми   на   представленні команд перед початком гри.

14.7.Тренер, помічник тренера, офіційні особи (організації, клубу/команди), які знаходяться в зоні лавці командипід час гри, (крім лікаря і повинні бути одягнути офіційно (костюм, сорочка, краватка). Спортивний одяг та взуття є неприйнятними.

 

15. Вимоги до гравців

15.1. Посвідчення гравця Юнацької ліги (паспорт баскетболіста) надається з часу  реєстрації гравця і дійсне в усіх офіційних юнацьких змаганнях України.

15.2. Тільки гравці з посвідченням учасника змагань (паспортом баскетболіста),  які внесені в заявку  команди, мають право брати участь у змаганнях.

 

16. Додаткові вимоги

16.1. На всіх турах чемпіонату повинні виконуватися наступні ритуали:

-  урочисте відкриття і закриття туру змагань,

-  представлення гравців, тренерів і суддів перед кожною грою,

-  проведення спортивних конкурсів,

-  визначення й нагородження кращих гравців і команд туру призами.

16.2. У спортивному комплексі повинні бути роздягальні з душовими і гарячою  водою.

16.3. Приймаюча організація зобов'язана   забезпечити роботу лікаря в ігровому  залі під час проведення змагань. Лікар повинен перебувати в безпосередній близькості від ігрового майданчика. Лікар повинен бути представлений командам перед початком гри.

 

ГЛАВА ΙΙ.  СИСТЕМА  ПРОВЕДЕННЯ


17. Система проведення змагань

17.1.  Система змагань - турова.

17.2.  Для   команд   юнаків   всіх   вікових   категорій.   Команди,   що   подадуть заявку,   будуть   розподілені   на   групи за   територіальним   принципом.   Розподіл   на групи,   подальша   система   проведення   та   календар   змагань   будуть   визначені   після одержання від команд офіційних заявок або листів, що підтверджують участь.

17.3. Для команд дівчат всіх вікових категорій розподіл на групи, подальша  система проведення та календар змагань буде визначено після одержання від команд офіційних заявок або листів, що підтверджують участь.

17.4. Для команд юнаків та дівчат вікової групи   МІНІ - два  Фестивалі  Міні-баскетболу: на зимових канікулах та на літніх канікулах. Положення   та   Програма   проведення   Фестивалю   міні-баскетболу   буде   надані додатково.

17.5. Система проведення змагань та інші зміни даного Положення наступних  сезонів будуть визначені додатковими документами ФБУ.

 

18.  Класифікація команд

18.1.   Місця   команд   у   чемпіонаті   визначаються   відповідно   до   розділу   D- Класифікація команд     Офіційних Правил баскетболу.

18.2.   По   закінченні   кожного   туру   головний   суддя   зобов'язаний   надати   всім командам, що беруть участь, підсумкову таблицю туру із зазначенням зайнятих місць, яка підписана головним суддею і головним секретарем, а також завірену печаткою  організації, що проводила даний тур.

18.3.   Директорат   може   переглянути   результати   ігор   туру   у   випадку,   якщо   за результатами розгляду протесту, що надійшов на турі на склад команди, виявлено порушення Положення.

18.4. Якщо команда за якихось причин (в т.ч. місцевий карантин, хвороба, травми гравців або несприятливі місцеві погодні умови і т.п.) не з'явилася на тур чемпіонату відповідно до календаря змагань без узгодження з Директоратом, або на тур, що був  призначений Директоратом, - команді зараховується поразка   позбавленням права гри  з рахунком 20:0 і зараховуються 0 очок в класифікації команд за кожну гру туру,що не була зіграна (не має значення кількість ігор на турі - одна, дві, три і т.д. гри, які команда не зіграла).

Крім того, Директорат може прийняти рішення про переведення цієї команди на  останнє місце   в класифікації. Це   робиться   автоматично,   якщо   команда   одержує поразку   позбавленням права  з рахунком 20:0, повторно не з'явившись на інший  тур чемпіонату. В даному випадку команда відсторонюється від участі в змаганнях, а результати всіх  зіграних класифікації будуть анульовані.

Якщо   анульовані   результати   команди   Дивізіону   А,   в   наступному   сезоні   ця  команда може грати тільки в Дивізіоні Б цієї вікової групи.

 

19.  Жеребкування та розклад ігор

19.1.   Жеребкування   турів,   а   також   складання   розкладу   ігор   турів   проводяться Директоратом.

19.2. Початок ігор в перший ігровий день змагань – не раніше 14.00.

 

20. Правила гри.

20.1.   Всі   ігри   чемпіонату   проводяться відповідно до Офіційних Правил баскетболу, а також даного Положення.

20.2. М'ячем розміром № 7 грають команди юнаків вікових груп     А,     Б та   В.    М'ячем розміром № 6 грають команди юнаків вікових груп   Г, Д, Є  та всі  команди дівчат (крім вікової групи   Є).

М'ячем розміром № 5 грають команди дівчат вікової групи Є, та всі команди  юнаків і дівчат, що будуть приймати   участь в Фестивалях   міні-баскетболу   та   в змаганнях групи   Міні.

20.3. Команди   юнаків   та   дівчат   вікових   груп  Г, Д та  Є грають за  Офіційними Правилами гри в баскетбол для підлітків.

20.4. Основні відмінності   Офіційних Правил баскетболу для підлітків з 12  до 14 років  від   Офіційних Правил баскетболу  стосуються тільки Правила УЧАСТЬ ГРАВЦІВ (ЗАМІНА ГРАВЦІВ), яке діє на змаганнях як у підлітків, так і в міні-баскетболі(до 12 років).

Основні принципи: ГРАЮТЬ ВСІ НЕ БІЛЬШЕ НІЖ 20 хвилин ігрового часу може зіграти гравець в одній грі. НЕ   ДОПУСКАТИ   випадки   гри   втрьох   або   вчотирьох   проти   п'ятьох   (при   нестачі   гравців).

У   1-му,   2-му   та   3-му   періодах   гри   кожна   десятихвилинна   чверть   гри  ділиться на дві частини по 5 хвилин. Якщо в команді  11 - 12 гравців.

У 1-му, 2-му та 3-му періодах гри перші 5 хвилин грають 5+1 гравців, другі     5 хвилин інші 5+1 гравців. Будь-які   заміни   гравців   можливі   тільки   із   складу   5+1,   що   заявлені   на   цей п’ятихвилинний час.

У 2-му та 3-му періодах склади 5+1 гравців можуть бути сформовані з будь-яких гравців, незалежно від складів, що були визначені в 1-му або 2-му періоді.

Тренер   у   кожній   перерві   перед   початком   1-го,   2-го   та   3-го   десятихвилинних періодів гри відзначає в протоколі вихід гравців 5+1 (як перед початком гри) шість гравців (5+1 запасний, який може замінювати любого гравця своєї п’ятірки, протягом5   хвилин   чверті,   та   цей   +1   запасний   повинен   зіграти   не   менш   ніж   дві   хвилини чверті). Ці всі шість гравців 5+1 можуть мінятися між собою в поточній п’ятихвилинці.

Секретар (та комісар) слідкує за ігровим часом: в проміжку між 4.45 хвилин – 5.15 хвилин,   як   тільки   м’яч   стає   мертвим,   секретар   подає   сигнал   для   обов’язкової заміни в командах – перші 5+1 гравців заміняються іншими 5+1 гравцями.

У  3-му періоді:

Всі заявлені на гру гравці повинні бути заграні, тобто якщо хтось із гравців не  грав   у   1-му   та   2-му   періодах,   він повинен   грати   у   3-му   періоді   обов'язково.   5+1 зберігається.

У 4-му періоді тренер проводить всі заміни без обмежень.

Якщо в команді 10 гравців (у виключному випадку за дозвілом Директорату).   У 1-му, 2-му та 3-му періодах грають п’ятірками без замін: перші 5 хвилин грають перші 5 гравців, другі 5 хвилин грають інші 5 гравців.

У 2-му та 3-му періодах склади п’ятірок можуть бути сформовані з будь-яких  гравців, незалежно від складів, що були визначені в 1-му періоді.

У 4-му періоді тренер проводить всі заміни без обмежень.

Секретар протоколу гри повинен контролювати час участі у грі кожного гравця в  кожному періоді.

ПРИКЛАД, як рахувати ігровий час гравця під час гри.

А-4 вийшов у першій п'ятірці - це 0 хвилин,  А-4 пішов по заміні на 2-й хвилині.  Пишемо і рахуємо:

А-4 вийшов 0/пішов 2 = 2 хвилини

А-5 вийшов замість А-4 на 2-й хвилині, А-5 пішов по заміні на 4-й хвилині. Пишемо й рахуємо:

А-5 вийшов 2/пішов 4 = 2 хвилини

А-4   0/2=2 + 6/9=3 + 3/4=1 + 7/10=3 =9  - всього за 4 періода 9 хвилин А-5   2/4=2 + 4/4=0 + 1/4=3 + 3/5=2 + 6/10=4 – всього 11 хвилин

Зараховуються усі хвилини та секунди, що зіграні гравцем при кожному  виході гравця на ігровий майданчик у кожному періоді.

Правило участі у грі всіх гравців та кожному гравцю не більш, ніж 20  хвилин, зберігається при будь-яких варіантах заміни (крім п’ятихвилинки).

У додатковій п’ятихвилинці відлік ігрового часу гравців починається з  нуля.

Якщо немає шостого гравця для заміни, заміна  дозволяється:

якщо, на думку судді, травма гравця не дає йому можливості продовжити гру.  У цьому випадку процедура заміни при одержанні гравцем у перших 3-х періодах 5 фолів   або   фолу,  що   дискваліфікує,   така:   гравця   для   продовження   гри вибирає капітан команди суперника.

Якщо   в   команді   не   залишається   гравців   для   заміни,   то   відміняються   обмеження ігрового часу для гравців обох команд. У цьому випадку обидві команди можуть зробити будь-які заміни і виставити гравця(-ів), який(-і)  зіграє(-ють) у підсумку більше 20 хвилин.

Травмований гравець після надання медичної допомоги може повернутися в періоді, зараховується як зіграний. У випадку важкої травми або хвороби гравця заміна цього гравця в наступній грі  дозволяється тільки за узгодженням з Директоратом.

20.5. Система захисту.

Всі   команди   юнаків   та   дівчат   вікових   груп Г, Д  та Є і молодше   під   час змагань зобов'язані грати тільки особистою системою захисту.

20.5.1. По   всьому   майданчику   заборонені   будь-які   елементи   зонного   захисту (груповий відбір, пастки, подвійна опіка нападаючого та ін.).

20.5.2.  Крім того, у тиловій зоні:

20.5.2.1.  Опіка гравця, що володіє м'ячем, повинна бути на відстані приблизно не більше одного метра.

20.5.2.2. Опіка гравця, що не володіє м'ячем, повинна бути на відстані приблизно не   більше   двох метрів   від нападаючого за   умови, що   нападаючі   розташовуються рівномірно в зоні атаки не далі 7-8 метрів від кільця.

20.5.3. У випадку, коли тренери роблять розміщення гравців у нападі як показанена Схемі 1 та грають х1 проти х1 своїм найсильнішим гравцем,  х5 і х4  не можуть допомогти при проході проти х1. Відповідно, гравці х2, х3, х4 й х5 у підстрахуванні  брати участь не можуть тому, що вони повинні перебувати на відстані 2-3-х  метрів від своїх підопічних. При застосуванні таких тактичних вивертів гравцям команди, що захищається,   ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ   перебувати на   лінії   кільце-кільце   й   брати   участь   у підстрахуванні як показано на Схемі 2.

20.5.4. Мінятися опікуваними гравцями, що не володіють м'ячем, забороняється  (в одній атаці).

20.5.5. На слабкій стороні захисники повинні захищатися у відкритій стійці, але невходити в 3-х секундну зону. Виходити на підстрахування можна тільки тоді, коли нападаючий обіграв захисника. Якщо нападаючий не обіграв захисника, гравець не  має право входити в 3-х секундну зону для підстрахування. Це не відноситься до ситуації, яка обговорена в пункті 20.4.3 і на Схемах 1 та 2.   

20.5.6.   Покарання.   Якщо   до   старшого судді   або   до   комісара   зустрічі   при порушенні даної вимоги апелює тренер однієї з команд, судді вправі зупинити гру.  Старший   суддя   зустрічі   просить   тренера   команди, що   застосовує іншу   систему захисту,     змінити   її   й   попереджає   його,   що     у   випадку   повторного   застосування зонного   захисту або   його   різновидів   (в   т.ч.   зонний пресинг)   він   буде   покараний технічним   фолом   із   записом     В1     у протоколі в графі    тренера.   Рішення старшого судді гри по визначенню застосовуваної системи захисту є остаточним.

20.6. Заслон захисникові, що опікує гравця з м’ячем.

Всім командам юнаків та дівчат вікових груп  ГД та Є і молодше під час  гри не дозволяється ставити заслон захисникові, що опікує гравця з м’ячем у будь- якому місці ігрового майданчику.

Порушення цього положення визначає суддя на майданчику.

У випадку визначення порушення суддя робить офіційне попередження гравцям  команди, що при повторному застосуванні заслону захисникові, що опікує гравця з м’ячем, буде призначено покарання. Про попередження повідомляють також тренеракоманди, і воно стосується будь-якого члена цієї команди відносно таких дій на весь час гри, що залишився.

Покарання:   суддя   зупиняє   зустріч,   м’яч   передають   команді-супернику   для вкидання з-за бічної лінії з місця, найближчого до порушення.

 

21.  Нагородження переможців і призерів

21.1. Команді-переможниці Всеукраїнської Юнацької Баскетбольної Ліги у кожній віковій групі присвоюється звання Переможець Всеукраїнської Юнацької Баскетбольної Ліги , і команда нагороджується кубком та дипломом.

21.2. Команди, що займуть ІІ і ІІІ місця, нагороджуються кубками та дипломами.   

21.3. Гравці та тренери команд, що посіли І-ІІІ місця, нагороджуються медалями, дипломами та пам’ятними подарунками.

21.4. Команди, що займуть І-ІІІ місця в дивізіоні Б, нагороджуються кубками та  дипломами.

21.5. Гравці та тренери  команд, що посіли І-ІІІ   місця нагороджуються  медалями та дипломами.  
21.6. Нагородженню підлягають 12 гравців та 2 тренери.

21.7. Нагородженню також підлягають п’ять найкращих гравців у кожній віковій  категорії Всеукраїнської Юнацької Баскетбольної Ліги кожного сезону.  

 

22.  Умови фінансування заходута матеріального забезпечення учасників

22.1. ФБУ несе витрати   по   організації   змагань,   по   відрядженню   (проїзд, проживання,   добові)   до   3-х   суддів   на   кожний   тур   змагань   (при   необхідності), нагородженню призерів та кращих гравців змагань пам’ятними подарунками.

22.2. Витрати   на   нагородження   переможців   та   призерів   фінальних   змагань поточного сезону кубками, медалями, дипломами - за рахунок Мінмолодьспорту.

22.3.  Організація,що  відряджає,несе   витрати по відрядженню команд (14 гравців + 2 тренери) на кожний ту змагань, їх харчуванню, розміщеннюта медичному страхуванню.

22.4.  Організація, що приймає тур, несе витрати:

·  По організації змагань;

·  По   оплаті   транспорту   для   зустрічі,   відправлення,   а   також   доставці   команд   і   суддів до місця змагання;

·  По   проведенню   культурної   програми   (екскурсій   та   конкурсів   для   учасників   змагань) на кожному турі;

·  По відрядженню (проїзд, проживання, добові) до трьох (3) суддів із інших міст    України, які призначаються Директоратом;

·  По компенсації за харчування суддів в розмірі згідно норм Міністерства молоді    та спорту України;

·При оплаті роботи суддів на турі у розмірі: головний суддя туру (комісар) - 70 гривень за одну гру, суддя за одну гру 100 гривень, секретар, секундометрист, оператор   часу   на   кидок,   суддя-інформатор,   оператор   табло,   секретарі статистики 2-3 особи - за одну гру по 50 гривень; 

·  По оплаті роботи допоміжному апарату (до трьох осіб), відповідно до норми,    діючої для даної установи;

·По медичному забезпеченню та оплаті роботи лікаря;

·По наданню мінеральної води учасникам і суддям.

 

23. Безпека та підготовка місць проведення заходу

  Порядок   підготовки   спортивних   споруд   та   дотримання   безпеки   учасників   і глядачів   під   час   проведення змагань   проводиться   у   відповідності   до     постанови Кабінету     Міністрів   України   від   18.12.1998   р.   №   2025 Про порядок підготовки спортивних   споруд     та   інших   спеціально   відведених   місць  для   проведення   масових спортивних та культурно-видовищних заходів.

  З метою забезпечення безпеки глядачів та учасників змагань спортивні змагання  проводяться тільки на спортивних спорудах, прийнятих до експлуатації державними комісіями, і за наявності актів технічного обстеження придатності спортивної спорудидля проведення заходу.

  Забезпечення   безпеки   спортсменів   при   проведенні   Чемпіонату   України   серед юнацьких команд  (ВЮБЛ) на всіх етапах покладається на головну суддівську колегію кожного туру, що затверджена ФБУ.

Партнери

Банери


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС